top of page

 

העיירה הקטנה אובראמרגאו ממוקמת בדרום בוואריה בין הגבעות המיוערות הנמצאות לרגלי הרי אמרגאו האלפיים. אחת לעשור למשך חצי שנה, וכמעט מדי יום,  מוצג מחזה ה"פסיון" אשר כל בני הכפר משתתפים בהצגתו ובהפקתו . הפסיון, שהצגתו נמשכת מספר שעות, הועלה לראשונה עוד ב- 1634  כהבעת תודה לאלוהים על עצירתה הפלאית של מגיפת דבר שהשתוללה רגע לפני שהגיעה אל הכפר. המסורת נמשכת עד ימינו ובשנים של העלאת המחזה מתמלא הכפר בהמוני תיירים.  גם בשנים 'רגילות', פוקדים אותו תיירים רבים, פשוט מפני שהכפר יפה כל כך בתוך הנוף הסובב אותו: רחובותיו מרוצפי אבנים, בתיו מעוטרים בציורי קיר מרהיבים, תריסי העץ צבועים, חנויות רבות מעוצבות להפליא ומלאות מזכרות עץ העשויות ביד אמנים בני המקום, מסעדות, בתי קפה וגלריות לרוב. מחזה ה"פסיון" יהיה גולת הכותרת של מסענו בבוואריה, לאחר ההכרות  וההתרשמות מהתרבות ומההיסטוריה הקתולית של אזור מיוחד זה.

את המסע הזה במרחב, בזמן, בתרבות ובנופים  - תוביל יסכה הרני, המומחית לנצרות יחד עם  המדריך וההיסטוריון דר' אבי בר אייל

 

אוֹבֶּרְאָמֶרְגאוּ  2020

אוֹבֶּרְאָמֶרְגאוּ  2022

אחת לעשר שנים

חוויה של פעם בחיים

7 ימים בבוואריה

סמינר מטייל בהדרכת יסכה הרני , מומחית לנצרות וההיסטוריון דר' אבי בר אייל.

  27-21 ליוני 2022

 30 לאוגוסט - 5 לספטמבר 2022

בוואריה - מסע בן 7 ימים  

יום 1 – ההגעה לגרמניה.

מפגש בשדה התעופה בישראל, לאחר הנחיתה בנמל התעופה של מינכן נצא לסיור ראשוני בבירה הבווארית, העיר השלישית בגודלה בגרמניה. בסיור הרגלי במרכז העיר נעמוד תחת עמוד מרים Mariensäule ), נראה את בתי העירייה הישן והחדש, נדגום את שוק המזון, נכנס לקתדרלה העצומה ונעמוד לצד אבן הזכרון לבית הכנסת 

שנשרף בליל הבדולח. ארוחת ערב במסעדה מקומית עם הרצאת פתיחה לקראת הסמינר המיוחד שלפנינו.

נסיעה ממינכן לווסרבורג (Wasserburg am Inn), עיירה קטנה וייחודית שהשתמרה מימי הביניים הממוקמת על חצי אי ומוקפת כמעט לחלוטין על ידי נהר INN.  נמשיך לאלטוטינג (Altötting),  עיר הממוקמת למרגלות הרי האלפים של בוואריה הצפונית, לאחד ממוקדי העלייה לרגל הפופולרים ביותר לקתולים בגרמניה: "המדונה השחורה" המפורסמת, השמורה בקפלת החסד. לינה ב-  Bad Reichenhall . 

אגם קים.jpg

יום 6 ארמון לינדרהוף, סיור בכפר אובראמרגאו והצגת הפסיון 

ישוע מדבר בגרמנית, קידוש בעברית וקהל אמריקאי מוחה דמעות.

נפתח את היום בסיור בארמון לינדרהוף (Linderhof)  היפהפה, שהיה אחת מהטירות המלכותיות של המלך לודוויג השני, בסגנון ניאו-רוקוקו ייחודי.

נסיעה לאובראמרגאו (Oberammergau), אשר למרגלות האלפים ונטייל בכפר היפיפה, בין הבתים המצויירים עם גילופי העץ המפורסמים, וכנסיית הקהילה. לאחר ארוחת הצהריים בכפר, נתמקם בתאטרון ויחל חלקו הראשון של מופע הפסיון המציג את השבוע האחרון בחייו של ישוע, עם מאות שחקנים ותזמורת של עשרות כלים. לאחר שעתיים וחצי של המופע, תהיה הפסקה לארוחת ערב – ואז ימשיך החלק השני של המחזה, עוד כשעתיים וחצי עד השעה 23:00.  לינה: אטאל.

יום 7  - אובראמרגאו, כנסיות וולפנמונסטר ו-וויס, חזרה מאוחרת לישראל
חזרה לאובראמרגאוו למפגש וסיכום החוויה, ופסגות נוספות של
ארכיטקטורה ואמנות לקינוח טיולנו בבוואריה.

בחזרה לאובראמרגאוו למפגש עם בן המקום שיושחח ויענה על שאלות בעקבות המחזה. נמשיך לשטיינגדן (Steingaden) לכנסיית המנזר של יוחנן המטביל וולפנמונסטר (Welfenmünster), ומשם לכנסיית וויס (Wies), אחת הכנסיות המפורסמות ביותר של גרמניה מתקופת הבארוק ואתר מורשת עולמית. נפרד מנופי האלפים בנסיעה למינכן, לשדה התעופה לטיסת ערב מאוחרת..

אובר 7.jpg

יום 2 -  אתרים במינכן, בירת בוואריה.

נערוך סיור עם האוטובוס בין כיכרותיה היפות של העיר. נבקר במרכז היהודי החדש: המוזיאון היהודי ובית הכנסת אוהל יעקב. אחר הצוהריים נבקר בארמון מלכי בוואריה (Residenz Munich)   ונראה את חדר האוצר ובו אוסף תכשיטים מרהיב. כמו כן נבקר בתיאטרון שבתוך הארמון, יצירת פאר ברוקית מרשימה. 

בערב נצא לארוחת ערב ב"גן בירה" מקומי שלאחריה נחזור למלוננו.  לינה במינכן.

יום 3 -  ווסרבורג ואלטוטינג, מסחר וצליינות בתוך אירופה, והמדונה השחורה

יום 4 - קן הנשרים, ברכטנסגדן יום של נופים מהממים.

נסיעה מרהיבה לברכטסגדן (Berchtesgaden) לביקור ב"קן הנשרים" המפורסם שבמקור נבנה כבית תה עבור אדולף היטלר על הר קהלשטיין (Kehlstein). ממרפסת גן הבירה ומפסגת ההר ניתן לראות פסגות למרחק של עד 200 ק"מ. אחר הצהריים, ניסע לחוף של Königssee, ונפליג אל כנסיית סנט ברתולומיאו היפה על חצי האי הירשאו (Hirschau).  הכנסייה על רקע ההר השלישי בגובהו בגרמניה, ה'ואצמן'  Watzmann- היוותה מודל עבור ציירים וציורים רבים.   לינה Bad Reichenhall.

יום 5-  אגם קים ומנזר אטאל ,
עולמם של נזירים, נזירות ומנזרים על אגמים

נסיעה לגסטד (Gstad) על גדות אגם קים (Chiemsee). שייט קצר בסירה יביאנו לאי הנשים Fraueninsel הציורי לביקור במנזר הבנדיקטי Frauenwörth , המנזר העתיק ביותר בגרמניה, שנוסד בשנת 772 על ידי דוכס בוואריה. אורכו של האי הוא 120 דונמים בלבד וניתן ללכת לאורך כל החוף ב 20 דקות בלבד. נחזור בסירה לגסטאד. מכאן, נמשיך בנסיעה ארוכה אל אטאל, (Ettal) מתחם ענק של מנזר בנדיקטיני . לינה באטאל.

bottom of page