top of page

 

 ד"ר עוזי דהרי הינו ארכיאולוג המתמחה בארכיאולוגיה קלאסית ובארכיאולוגיה תת-ימית. הדריך בבית ספר שדה ״צוקי דוד״ שבמרומי סיני וניהל את בית ספר שדה עין גדי. מילא תפקידי מחקר וניהול רבים ברשות העתיקות, ובעשרים השנים האחרונות היה סגן מנהל רשות העתיקות והמדען הראשי שלה. 


בשילוב של נופי מדבר פראיים
אל ערי הפאר של העבר, מצודה איסלמית ומצודה צלבנית,
כנסיות עתיקות ומודרניות  ונופים טבעיים מקסימים


בהדרכת יסכה הרני* וד"ר עוזי דהרי** 

סמינר בממלכת ירדן
בדגש על ארכיאולוגיה, היסטוריה ונצרות.
19-23 פברואר 2020

 

עוזי דהרי.jpg

יסכה הרני היא מומחית לנצרות, יועצת, מרצה ומדריכה ברחבי הארץ ובחו"ל על נצרות ונוצרים. הכשירה מאות מורי דרך ודיפלומטים בשליחויות לארצות נוצריות. זכתה בפרס הר ציון 2013 . רואה בסיור בירדן כחלק וכהשלמה אינטגרלית להיסטוריהשל ארץ ישראל בכלל ולנצרות בפרט .

יום רביעי 19.2.20

מסוף נהר הירדן, (מעבר שייח' חוסיין), מבצר עג'לון (קלעת רבד) וג'רש,  לינה במידבא

ב-07:45 ניפגש במעבר הגבול מסוף נהר הירדן (שייח' חוסיין שליד בית שאן). בירדן נפגוש את הצוות הירדני והאוטובוס ונעלה אל הרי הגלעד ניסע צפונה לאורך בקעת הירדן, ונצפה באופן יוצא דופן אל הצד הישראלי. נעלה אל רמת אום קיס ובה נבקר ביישוב הקדום גדרה. משם נמשיך אל עיר הדקפוליס השמורה ביותר ג'רש (Jerash), היא גרסה, המכונה גם "פומפיי של המזרח" אליה ניכנס לאחר ארוחת הצהרים. בעיר נחשפו שערי ענק, רחובות עמודים מפוארים, מקדשים, תיאטראות, היפודרום, כנסיות ואפילו בית כנסת. בג'רש נבלה מספר שעות. לינה בעמאן או במידבא.

יום חמישי 20.2.20

עראק אל אמיר, הר נבו ומידבא, לינה בעמאן

נתחיל את הבוקר בוואדי א-סיר שם חצובות מערות בהר ולמרגלותיהם שרידי הארמון המפואר של בית טוביה בעראק אל אמיר (Iraq el-Amir). נמשיך להר נבו (Nebo), וכמשה רבנו נשקיף אל ערבות יריחו ואל הארץ המובטחת. בראש ההר כנסייה ביזנטית ומנזר גדול שפותחו כאתר תיירות וצליינות. משם נשוב למידבא המוזכרת במקרא ובמצבת מישע כמידבא. גילויה של מפת ארץ הקודש בפסיפס מהתקופה הביזנטית זכה לתהילת עולם. למרות שהרצפה נפגעה עת הוקמה עליה כנסיית סנט ג'ורג' המודרנית, עדיין נותר רובה. זו חוויה מרגשת לחזות במפה ההיסטורית של ארץ הקודש ובמרכזה - ירושלים. לינה בעמאן או במידבא.

יום שישי 21.2.19 

מכוור, אום רסאס, לינה בפטרה

בבוקר ניסע למבצר מכוור (Machaerus), שנבנה לראשונה ע"י אלכסנדר ינאי, שוקם ע"י הורדוס ונפל לידי הרומאים במרד הראשון. מראשו תצפית נהדרת אל ים המלח. המקום  התפרסם מפרשת מאסרו והוצאתו להורג של יוחנן המטביל. בפסגה נרקוד את 'ריקוד שבעת הצעיפים' ומראש ההר נראה את מערכת המצור הרומית הדומה קצת לזו של מצדה. נעבור בכפר דיבאן השומר את השם של העיר המקראית דיבון - בירתו של מישע מלך מואב. כאן נמצאה מצבת מישע המפורסמת אשר תועדה בטרם ניפצוה התושבים המקומיים ואחרי שהדביקו אותה היא מוצגת כיום בלובר בפריס. נגיע לאתר הארכאולוגי אום א-רסאס Umm a-Rasas)), שהיה מחנה רומי בשם "קסטרום מפאה"Kastrom Mefaa)) ובו כנסיות מרשימות מהתקופה הביזנטינית והמוסלמית הקדומה. רצפות הפסיפס שלהן השתמרו להפליא, עם סצנות מחיי היום-יום כגון ציד, דיג, עיסוק בחקלאות לצד תיאורי ערים בעבר הירדן, ארץ ישראל ומצרים. בזכות אלו הוכרז אום רסאס אתר מורשת עולמית. נמשיך בנסיעה ארוכה דרומה ובערב נגיע לפטרה ובה נלון (2 לילות).

יום שבת 22.2.19

יום מלא בפטרה בטיול רגלי, לינה בפטרה

יום מלא וגדוש חוויות בפטרה (Petra) בירת ממלכת הנבטים, המכונה בפינו גם "הסלע האדום". זהו אתר מורשת עולמית שנבחר גם בשנת 2007 כאחד משבעת פלאי תבל החדשים. נתחיל יום ארוך זה בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל ולאורכו נלמד על מערכות המים המשוכללות של העיר ונראה גומחות פולחן של האלים הנבטיים. הקבר המלכותי 'חזנת פרעון' ('אוצר פרעה') יהיה הראשון בסדרה של 'ארמונות הקבורה' המרהיבים החצובים שנראה ולחלקם גם נכנס. עלייה קלה תובילנו לתצפית נהדרת על פטרה מקבר ה'אורנה' החצוב באבן חול ומשם אל כנסיית הפפירוסים ואזור המקדשים. במידה והזמן והתנאים יאפשרו נעלה לג'בל א-דיר ממנו נפרשת תצפית נהדרת לערבה. עם ערב נשוב למלוננו בפטרה. .


יום ראשון 23.2.19

מבצר כַּרַכּ, החוף המזרחי של ים המלח ואל מרטס: אתר הטבילה הירדני, מסוף נהר הירדן (מעבר שייח' חוסיין).

 

נצא בבוקר מפטרה צפונה אל המבצר הצלבני המרשים של שובאך בירדן. תהפוכות השנים הוסיפו בו גם נדבכים  מתקופות מאוחרות יותר. משם נרד אל השבר הסורי אפריקני וניסע לאורך חוף ים המלח מהצד המזרחי, נחלוף על פני הקניון הצר והצבעוני של נחל ארנון. לאחר ארוחת הצהרים נגיע לאתר הטבילה הירדני המכונה אל מרטס ('ביתניה מעבר לירדן') שהוכרז ב-2015 כאתר מורשת עולמית. באזור זה נחשפו שרידי כנסיות, קפלות, מערות נזירים וממצאים יהודיים מימי בית שני וכיום נבנות בו כנסיות מודרניות לכל העדות הנוצריות השונות. נהלך בשביל לצד קנים ואשלים לאורך הירדן עד שנעמוד מול אתר הטבילה הישראלי "קצר אל יהוד" ונדמיין את סצנת ההטבלה של ישוע מידי יוחנן המטביל. לקראת ערב נגיע למעבר שייח' חוסיין, בדרכנו הביתה בלילה.

:מחיר הסמינר לאדם בחדר זוגי

בקבוצה של 38-31 מטיילים המחיר: $995

בקבוצה של 30-26 מטיילים המחיר: $1,030

בקבוצה של 25-22 מטיילים המחיר: $1060

הטיול יתקיים במינימום של 22 מטיילים

ובמקסימום 38 מטיילים (ללא הצוות)
תוספת ליחיד בחדר: 190$

המחיר כולל:

 • אוטובוס תיירים ממוזג לאורך כל הסיור בירדן

 • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה 4 כוכבים בעמאן (2 לילות) ו-4 כוכבים בפטרה (2 לילות).

 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב במלונות).

 • כניסות לאתרים שבתוכנית.

 • הדרכה על ידי יסכה הרני וד"ר עוזי דהרי

 • מכשיר שמע אישי לכל מטייל.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית

 • מלווה/שוטר מטעם משטרת התיירות.

 • ***אגרות מעבר בצד הישראלי ובצד הירדני.

 • הסעה לצד הירדני במעבר הגבול נהר הירדן.

 • טיפים לנותני השירותים בירדן.

 • מים מינרליים לאורך כל הטיול.

המחיר אינו כולל: 

 • ארוחות צהרים

 • ביטוח אישי נסיעות ומטען – חובה

 • הוצאות אישיות ושתייה בארוחות בבתי המלון

 • הגעה מהבית למעבר הגבול וחזרה
  (בהתאם למעוניינים נארגן הסעה בנפרד בעלות של כ-100 ₪ לכל כיוון ליחיד).

הרשמה
אצל שולי או רחלי
רואים עולם החברה להגנת הטבע
טל' 03-7527777, פקס 03-7527117
info@roimolam.co.il

ס

תנאי תשלום

בהרשמה יש לשלם 350$ בשקלים לפי שער מזומנים מכירה, היתרה בשלושה תשלומים שונים..

תנאי ביטול: ביטול של פחות מ-21 יום (החל מיום 31.1.20) לפני הטיול יחייב תשלום של 100$.
•    ביטול של פחות מ-11 ימים לפני הטיול (החל מיום 8.2.20) יחייב תשלום של 50% ממחיר הטיול. 
•    ביטול פחות מ-5 ימים (החל מיום 14.2.19) יחייב תשלום מלא.
בעת ההרשמה והתשלום מומלץ לוודא קיומו ביטוח נסיעות המכסה אפשרות ביטול על פי הפוליסה.

.

רשימת המתנה ירדן

הערות:

***מחיר האגרות במעבר בישראל ובירדן הוא בהתאם לתקנות והתעריפים נכון להיום, במידה ויהיו שינויים ייגבו ההפרשים במהלך הטיול בהתאם לגובה האגרה בפועל.

****ירדן מופיעה באזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il בסמינר, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון •  

 

ייתכנו שינויים בביצוע התוכנית בהתאם להתפתחויות בשטחן.

bottom of page